Resultat 2020

  KM2.5   KM4   KM5     
PlaceringRoadsport APlac. KvalPoäng KvalPlac. RacePoäng racePlac kvalPoäng KvalPlac. RacePoäng race Plac kvalPoäng KvalPlac racePoäng RaceFlit poängPoäng Totalt
1Dag Löfqvist212110481101151101075
2Jerker Flink 11527115310271064
3Sebastian Wichers310DNF212272121051
4Niklas Olsson483531035481046
5Thord Andersson574310
Roadsport BPoäng Totalt
1Max Dymling21211021227212271070
2Rolf Dawidzon31027115110310351067
3Leif Molin1153511511045
Roadsport CPoäng Totalt
1Pontus Fyhr486121227212351055
2David Malmberg1152711511047
3Dennis Kullman5735310110151611044
4Fredrik Nordlander11535662733
5Tommy Åkesson841019352310521032
6Tor Dahlskog93151574384911029
7Oskar Jakobsson21211022
8André Urwitz13114166811111311021
9Nils - Erik Persson10281102111931011020
10Tonny Stihl111911211211411511016
11Bo Reinsborg1411111311311211211016
12Benny Svensson7571488115
13Leif Jeppsson31043141DNS14
14Per Fosselius75101754314
15Stefan Winquist11171577110
16Torbjörn Olsson48919
17Ulf Andersson66528
18Sebastian Quick84611021118
19Bengt Bengtsson1511311611514
20Stephan Svensson1211211311414
21Peter Kaiser1511412
RSPoäng Totalt
1Erland Berggren212DNF1151101151101072
2Robin Wachmann310353103566 11047
3Per Rosenberg571104843751043
4Göran Håkansson6627575266431041
5Mikael Aagaard212273103534
6Peter Öfverman115DNF4823
7Karl-Johan Berggren4811018
8Stefan Mumm21212
9Pontus Rastbäck102279
10Mats Lundqvist84526
11Olle Olsson933
Modsport 2Poäng Totalt
1Andreas Jähnke2122711511044
2Fredrik Olsson3102711511042
3Niklas Mårtensson11511025
4Henric Månsson212DNF12
Modsport 3Poäng Totalt
1Fredrik Åkerman115110115110212431075
2Håkan Månsson2123521227310271063
3Gustav Larsson3102717
4Dan Hedström3103515
5Peter Kaiser483513
Historic 1Poäng Totalt
1Per Roxlin11511025
Historic 2Poäng Totalt
1Sven-Åke Jarl212271151102121101076
2Jan Blomberg1151101152747